Dla dokładnego odczytania czasu jakiegoś zdarzenia oraz wartości sygnałów analogowych w danej chwili można wywołać kursor w postaci pionowej niebieskiej kreski przecinającej całe okno. Kursorowi towarzyszy okno kursora, w którym wyświetlone są kolejno:
Czas odpowiadający pozycji kursora w formacie:
godziny : minuty : sekundy . tysięczne części sekund - dla zakresów czasu równych i mniejszych niż 1 minuta
godziny : minuty : sekundy . setne części sekund - dla zakresów czasu większych niż 1 minuta
Wartość sygnałów analogowych w tej chwili
Nazwy sygnałów dwustanowych które były aktywne w momencie zaznaczonym kursorem
Jeśli wybrano tryb kolorowy prezentacji sygnałów binarnych, to na paskach tła o kolorze odpowiadającym kolorowi, w którym rysowany jest przebieg odpowiedniego sygnału, wypisywane są nazwy aktywnych sygnałów dwustanowych. Jeśli wybrano tryb czarno-biały prezentacji sygnałów binarnych, to w oknie kursora wypisywane są nazwy wszystkich sygnałów dwustanowych skonfigurowanych do wyświetlania na tej stronie, a nazwy sygnałów aktywnych są wytłuszczone - porównanie obu trybów wyświetlania aktywnych sygnałów dwustanowych przedstawione jest na rysunku 7.1. Aby przemieścić kursor do innej pozycji, należy przesunąć wskaźnik myszki (w postaci ukośnej strzałki) do potrzebnego miejsca, a następnie naciśnij lewy klawisz myszy.
Figure:
Porównanie sposobu wyświetlania aktywnych sygnałów dla trybu kolorowego i czarno-białego
Za pomocą klawiszy kursora można precyzyjnie przesuwać kursor.
klawisz <- przesuwa kursor w lewo
klawisz -> w prawo.
Aby przemieścić okno kursora, należy przesunąć wskaźnik myszki na część okna kursora gdzie wyświetlany jest czas, nacisnąć lewy klawisz myszki, przeciągnąć okno na nową pozycję i zwolnić lewy klawisz myszki. Jeśli w oknie aktywny jest kursor to zmiana skali czasu odbywa się w ten sposób, że miejsce zaznaczone kursorem pozostaje na środku okna.
Domyślnie okno z wykresami jest otwierane bez uaktywnionego kursora.